Każdy posiadacz własnego mieszkania chce urządzić je w sposób dostosowany do twoich potrzeb. Chcemy wprowadzić do naszych domów funkcjonalne rozwiązania oraz stawiamy najczęściej na to, co jest zgodne z trendami mody. To zupełnie naturalne, że zależy nam na modnym designie i estetyce. Duże znaczenie ma to, jak urządzimy kuchnię, ponieważ to pomieszczenie, w którym przygotowuje się często posiłki oraz spędza dużo czasu.

Jakie szafki wybrać do aneksu kuchennego?

Coraz częściej kuchnie są połączone z salonem, tworząc popularny aneks kuchenny. Wprowadza to przestrzeń i jest dobrym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań. Zazwyczaj do tego pomieszczenia zapraszamy gości i nie musimy rezygnować z rozmowy przy przygotowania napoju czy posiłku. To funkcjonalność, którą pokochało mnóstwo osób. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby kuchnia i elementy jej wyposażenia były reprezentacyjne.

Istotny jest wybór odpowiedniej zabudowy kuchennej. Obecne szafki kuchenne, które są dostępne na rynku tworzą ciekawe kompozycje. Godne polecenia są te z prostymi frontami bez uchwytów. Tworzą prawdziwie minimalistyczny styl i świetnie sprawdzają się w każdej kuchni. Konsumenci wybierają najczęściej spośród frontów w połysku, ale na uwagę zasługują również fronty matowe.

To klasyczne rozwiązanie, pasujące do wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych. Są to szafki, które sprawdza się w każdej kuchni. Gdzie możemy je zamówić? Lokalne punkty w każdym mieście pełnią usługi związane z projektem i montażem szafek. Niektórzy jednak decydują się na zamówienie mebli przez internet. To również dobre rozwiązanie.

Dobór kolorystyki – klasyka czy oryginalność

Warto pamiętać o tym, aby wybierać te wykonane z materiałów łatwych do utrzymania czystości. Wszelkie zakamarki i frezy we frontach sprawiają, że zbiera się w nich kurz i zanieczyszczenia, które mogą być trudne do usunięcia. Proste fronty natomiast nie rodzą żadnych trudności w czyszczeniu. Niektóre osoby zastanawiają się jak wybrać kolorystykę. Zwolennicy nieszablonowych rozwiązań, chętnie postawią na fronty w żywych kolorach, które będą stanowiły kontrast dla pozostałych elementów w kuchni. Inni, postawią na bezpieczną klasykę, czyli jasne fronty – na przykład w kolorze kremowym lub białym.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest również szarość, która obecnie jest bardzo na czasie. Wybór odpowiednich szafek pozwoli nadać zupełnie indywidualny charakter pomieszczeniu. Neutralne kolory stworzą wnętrze pełne harmonii. Istotne jest zadbanie o to, by w kuchni znalazły się pojemne szuflady, do których będzie można włożyć akcesoria kuchenne. Dobrze wybrana szuflada powinna pomieścić duży ciężar.

Warto rozważyć czy jest potrzebny samodomykający system szuflad i szafek, który gwarantuje cichą pracę. Jak widać czynników do rozważenia jest sporo. Należy przemyśleć czego oczekujemy tak, aby spełniało to nasze potrzeby przez wiele kolejnych lat. Dzięki estetycznym i funkcjonalnym szafkom kuchennym, długo będziemy mogli cieszyć się ich jakością. Warto dobrze wykorzystać każdą przestrzeń i jej potencjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 1 =