W trakcie remontu może pojawić się wiele pytań, na które szukamy odpowiedzi. Jedno z nich może wydawać się nieco prymitywne i błahe. Gdzie w domu zmieścić pralkę? Odpowiedź może wydawać się banalna – w łazience! Jednakże w wielu mieszkaniach można spotkać pralkę w kuchni.

W przypadku, gdy mamy skromną powierzchnię łazienki,  to chcemy czy nie, musimy znaleźć inną lokalizację dla naszego sprzętu. Jednak nie mamy pełnej dowolność, dlatego, że pralka musi mieć podłączenie z wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Z tego powodu, kuchnia wydaje się już najbardziej odpowiednia, ze względu na posiadaną i potrzebą instalacje do sprawnego funkcjonowanie urządzenia.

Umiejscowienie pralki w łazience to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które z pomieszczenia jakie jest łazienkę chcą zrobić prywatną oazę spokoju. Przestrzeń, gdzie można się zrelaksować w ciszy i spokoju po ciężkim dniu w pracy. Prywatna komnata odprężenia bez zbędnych hałasów i widoków ociekającego prania. W takim miejscu pralka mogłaby przeszkadzać w odpoczynku. Dla wielu domowników wyprowadzenie pralki do kuchni może być sposobem na ogarnięcie dodatkowego miejsca. Zagospodarowana przestrzeń może być przeznaczona na wiele sposób. Może to czas by iść za marzeniami i sprawić sobie ogromną wannę. Pomysłów umeblowania dodatkowego miejsca jest wiele i ogranicza cię tylko własna wyobraźnia.

Kolejnym argument za lokalizacją pralki w kuchni jest to, że chcą mieć wszystkie urządzenia AGD pod ręką, w jednym miejscu. Dzięki temu łatwiej sprostać domowym obowiązkom, np. ustawić pranie podczas pilnowania obiadu. Czy umieszczenie pralki w kuchni nie spowoduje dysharmonii? To urządzenie znacznie się różni od innych w tym pomieszczeniu. Na rynku są dostępne pralki do zabudowy. Urządzenie można gustownie wkomponować w zabudowę meblową i będzie całkowicie dyskretnie. Sprzęt jest tak dostosowany, aby drgania nie uszkodziły mebli.

Zwolennicy kuchennej lokalizacji uważają, że przywraca ona elegancję i klasę łazience. Łazienka przestaje być suszarnią, gdzie znajduje się wilgoć z ociekającego prania. Przeciwnicy twierdzą, że w kuchni nie można korzystać z podręcznej suszarki, na której rozwieszają pranie od razu po wyjęciu z pralki. Innym wyzwaniem może być zlokalizowanie miejsca dla kosza z brudną bielizną – trzymanie go w kuchni jest niehigieniczne. Trzeba również przygotować miejsce na wszystkie potrzebne detergenty do prania. Niektórym może przeszkadzać intensywny zapach świeżutkiego prania w kuchennym otoczeniu, a także hałas bębna pralki.

Jeżeli skromny metraż łazienki zmusza nas do znalezienia alternatywnej lokalizacji dla pralki, warto jest wziąć pod uwagę kuchnię. Natomiast, gdy chcemy przenieść pralkę do kuchni z innych względów trzeba uwzględnić specyficzne warunki związane z funkcjonowaniem urządzenia. Połączenie wodno-kanalizacyjne i elektryczne jest bardzo silnym argumentem. Prowadzenie dodatkowej instalacji do innego pomieszczenia wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz innymi następstwami jakie wiąże ze sobą remont.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 6 =