O funkcjonalności każdej kuchni decyduje jej wyposażenie. Warto, aby oprócz nowoczesnych sprzętów AGD oraz mebli znalazł się w niej zlewozmywak i bateria kuchenna. Oferta baterii dostępnych na rynku jest bardzo szeroka. Największą popularnością cieszą się modele z wyciąganą wylewką. Czy warto w nie inwestować?

 

Co to jest i jak działa bateria z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką składa się z ruchomej głowicy z natryskiem. Jest ona zamontowana na wężu, który jest wyciągany. Zasięg węża mieści się w okolicach 100-150 cm. Na drugim końcu węża zamocowany jest obciążnik. Dzięki niemu głowica baterii z łatwością wraca na swoje miejsce, natomiast wąż znika wewnątrz korpusu baterii.
Na rynku jest dostępnych wiele wersji baterii kuchennych z wyciąganą wylewką. Obrotowe, elastyczne, kolorowe – każda z nich idealnie sprawdzi się w kuchni.

 

Jakie są zalety baterii kuchennej z wyciąganą wylewką?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką znajduje zastosowanie przy dużych i małych zlewozmywakach.
Mała kuchnia zwykle wymaga montażu jednokomorowego zlewu, w którym trudno jest zmieścić duży garnek albo butelkę. Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką jest wówczas niezbędna. Dzięki niej z łatwością napełnimy wodą każde naczynie, niezależnie od gabarytów.
Przy dużych i dwukomorowych zmywakach pojawia się bardzo podobny problem. Zwykłe baterie kuchenne nie dosięgają na tyle daleko, aby móc opłukać wszystkie naczynia, które znajdują się w zlewie. Dzięki wyciąganej wylewce mycie naczyń i samego zlewu jest dużo prostsze i wygodniejsze.

Baterie z wyciąganą wylewką są cenione zwłaszcza przez kucharzy. Dzięki nim możemy dokładnie umyć produkty spożywcze. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich warzyw jak na przykład sałata. Jej opłukanie czasami nie wystarczy, aby pozbyć się wszelkich zabrudzeń oraz pisku. W takich sytuacjach doskonale się sprawdzi wyciągana wylewka z natryskiem. Razem z nią możemy również oczyścić z kurzu różnego rodzaju dekoracje oraz przedmioty znajdujące się w naszym domu.

 

Jeden zlew – kilka funkcji


W małych mieszkaniach, w których nie ma pralni, kotłowni czy garażu, kuchenny zlewozmywak pełni często funkcje gospodarcze. Często trafiają do niego przedmioty, których wolelibyśmy jednak nie trzymać w pobliżu naczyń czy jedzenia.

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką pozwala korzystać z dostępu do wody bez konieczności wkładania rzeczy do zlewu. Można postawić w kuchni wiadro czy miskę, a zabłocone buty, narzędzia czy koła od roweru opłuczemy idealnie dobranym rodzajem strumienia.

Nowoczesna bateria kuchenna to szereg funkcji dodatkowych
Decydując się na baterię do kuchni z wylewką, można wybierać spośród nieco bardziej zaawansowanych modeli niż w przypadku zwykłych baterii. Razem z wyciąganą wylewką otrzymujemy zazwyczaj kilka rodzajów strumieni – od silnie skoncentrowanych z dużym ciśnieniem (idealnych do czyszczenia uciążliwych zabrudzeń) po delikatny natrysk (świetnie sprawdzający się w myciu szpinaku). Poza tym, nowoczesne baterie kuchenne mogą być wyposażone w specjalne funkcje oszczędzania wody.

Nic więc dziwnego, iż jest to niezwykle wygodne narzędzie, który może usprawnić proces przygotowania posiłków w domu oraz codzienne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + cztery =